24 Ocak 2014 Cuma

Karne Günü


      Bugün karneler alınacak etraf yine çocuklarla dolacak.Karne almayalı 7 sene olmuş ama minik kuzenlerim de o telaş yeni başlıyor, bizde onların heyecanına ortak oluyoruz. :) Eskiden biz karne aldığımızda direk teyzemler ve anneannem arardı.Sonraki ilk görüşmemizde karnelere bakılır birlikte yemek yer karne hediyelerimizi toplar eve dönerdik. :) O yüzden karnemizin hepsi 5 olmalıydı büyük gururla gösterirdik.

       Bizim hediyelerimiz belliydi kitap alınırdı genelde ya da yap-bozlar olurdu ama mutlaka anlam içeren Türkiye'nin şehirleri turizm haritası gibi. :) Şimdiki nesle bakıyorum da ne istersin sorusuna Tablet cevabını veriyorlar hemen.Bilgisayar isteyenler,cep telefonu tutkunları, oyun konsolu hayali kuranlar, hatta yurtdışı gezi talebinde bulunanlar.İlkokuldaki bir çocuğa bu tür hediyeler vererek onları mutlu etmiş olmuyoruz bence ya da geçici mutluluklarla çıtaları yükseltiyoruz.
     
        Sonra da suçu çocuklara atıveriyoruz doyumsuz,mutsuz,başarısız,kitap okumayı sevmiyor,bizimle konuşmuyor,arkadaşları yok,odasından çıkmıyor diye.Lütfen bu defa alınacak hediye konusunda biraz daha duyarlı olalım.Onları kaybetmeden önce hangi kitabı okumaktan hoşlanacağını araştırıp kendisini özel hissetmesini sağlayalım.Benim minik yeğenim bu sene 1.sınıfa başlamıştı ilk karne hediyesi olarak iki tane dünya öykülerinden kitap seçtim onun için umarım onu mutlu eder. :))

2 yorum:

  1. 2006 itibariyle bende karne almayanlardanım :))

    YanıtlaSil
  2. Özlemişim karne heyecanını ama artık yeğenlere eşlik ediyorum. :))

    YanıtlaSil

Yorumlarınız bizim için önemli :))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...