4 Kasım 2013 Pazartesi

Baykumaş Hakkında

BAYKUmaŞ

Daha önceki postta Baykumaş ile ilgili bir yazı hazırladığımızdan bahsetmiştim.Baykumaş'ı bilmeyenler ya da bilip denemek isteyenler için aklınıza takılan neredeyse tüm sorularla ilgili bir yazı oluşturduk.Bu süreç benim internet üzerinden kumaş satan siteleri araştırmaya başlamamla ortaya çıktı.Baykumaş'ı sayfa olarak oldukça dikkat çekici ve kaliteli buldum hemen mail attım.Sağ olsun Tuğçe Hanım anında maile cevap vererek beni kırmadı ve karşılaştığım, duyduğum ne kadar soru varsa hepsini düzenleyerek ilettim kendisine.Tuğçe Hanım da bütün sabrı ve içtenliği ile sorularımızın hepsini yanıtladı.Ayrıca tanışma hediyesi olarak bana bir de paket gönderdiler.Alttaki fotoğrafta paketimden çıkanlar,yakında onlardan diktiklerimi de yayınlayacağım. :)
1. Kumaşlarınız Türk Malı mı? 
2. İthal Kumaş satışınız mevcut mu?
- Satıştaki kumaşlarımız Türk Malı. Özellikle Türkiye'deki vergi Uygulamalarını göz önünde bulundurduğumuzda da ithal kumaşların fiyat çerçevesinde satışları düşünmüyoruz. Ki Türkiye'nin kumaş ve tekstil konusunda bir cennet olduğunun da altını bir kez daha çizmeliyim :)


3. Aradığımız nitelikte kumaşların olmaması durumunda sipariş üzerine kumaş temin etme ihtimaliniz nedir?
- Bizimle iletişime geçen herkesin her konudaki istek veya önerisini değerlendiriyoruz. İhtiyacınıza yönelik, özel olarak bir temin şansımız yok fakat bizden talep edilen ürünleri bizim de toptancılarımızdan talep ettiğimizi söyleyebilirim. Hatta yalnızca kumaş türleri değil, alternatif bulunamayan ürünler konusunda da bir çok istek maili alıyoruz. Bunları değerlendirerek şuan kurdele seçeneklerini de sitemizde sunmanın planlarını yapmaktayız.   
4. Kumaşların özellikleri ve kaliteleri açısından güvence dayanağınız nedir?

- Parça kumaş, özellikle Türkiye'nin birkaç ilinde,birçok firma tarafından alım ve satımı yapılan bir malzeme. Bu depoların her biri farklı dokuma fabrikalarıyla çalışıp, onların " top sonu " olarak adlandırabileceğimiz kumaş parçalarını alıp kendi depolarında biriktirmekte. Yani kumaşların üretim geçmişine hakimiz. Bu sebeple satışını yaptığımız kumaşların  ( marka verememekle birlikte ) Türkiye'nin öncü giyim-tekstil firmaları için dokunduğunu söyleyebilirim. 5. Paketleme sürecinde özellikle hassas kumaşlar için farklı bir yöntem uyguluyor musunuz?

- Sadece hassas değil, tüm kumaşlarımız fotoğraflanır, ölçülür, katlanıp tek tek jelatinlenir ve barkod numaraları üzerlerine yapıştırılır. Kargolar ise sipariş boyutlarına uygun karton koliler içerisinde, faturalarıyla birlikte gönderilir. 


6. Kargo ücreti nedir?

- Kargo bedeli 100 TL ve üzerindeki alışverişler için ücretsiz, 100 TL altında kalan bedeller içinse sabit 10 TL dir. Yeni kabul etmeye başladığımız Kapıda Ödeme Seçeneği'nden ise dileyen herkes 5 TL fark ile yararlanabilir. ( Kapıda Ödeme ile Nakit veya Kredi Kartı olarak Sipariş bedelinizi, kargo tesliminde ödeyebilirsiniz. )7. İade sürecinden bahseder misiniz?

- Sitemizde aldığınız fakat herhangi bir sebeple iadesini istediğiniz ürün veya ürünleri, sipariş tesliminden itibaren 1 hafta içerisinde karşı ödemeli olarak Aras Kargo ile bize gönderebilirsiniz. Öncesinde yapmanız gereken tek şey, bize mail ile iade bilgisini vermenizdir. İade etmek istediğiniz ürün elimize ulaştıktan hemen sonra kontrolleri yapılır, iadeye engel bir sebep bulunmadığı taktirde paranız ödemeyi yapmış olduğunuz şekilde size iade edilir.


8. Yurtdışına kumaş satışı yapıyor musunuz?

- Öncelikle Kıbrıs için sitemizde geçerli olan kargo bedelleri ve koşullarının geçerli olduğunu söylemeliyim. Yurtdışından sipariş vermek isteyen kişilerse, info@baykumas.com adresine bulundukları Ülke ve Bölge bilgisini atarlarsa en uygun kargo seçeneklerini öğrenip bilgisini taraflarına iletiyoruz. Yani kargo bedelini alıcı kabul ettiği sürece biz gönderim yapıyor ve süreci takip ediyoruz.


9. Sitenizden Yapılan alışverişler hayvan dostlarımız içinde önem ifade ediyor, sizde bundan bahseder misiniz?

- Sahiplendiğimiz hayvanlar dışında da, maddi ve manevi daima elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz. Baykumaş gelirinin aylık %5 lik kısmını, öncesinde yardım edeceğimiz yerdeki yetkililerle iletişime geçerek ihtiyaçları doğrultusunda harcıyoruz. Aslında bu paylaşım görüntülerini baykumaş facebook sayfamızda da paylaşmaya başlayacağız.Şuanda bir sürü mamamız var, yakınımızdaki Göcek Barınağındaki dostlarımıza gidecekler. Mamalara ek olarak, defolu çıkan, satılmaya uygun olmayan parça kumaşlardan da minderler diktik. Hasta, yavru veya doğum yapmış hayvanların kış kullanımı için bu minderleri de mamalarla birlikte barınağa götüreceğiz. Gelişmeleri facebook sayfamızdan https://www.facebook.com/groups/baykumas/ takip edebilirsiniz :)

Hayvanlara Yardım Ediyoruz10. Siparişler Kaç gün içinde kargoya veriliyor?

- Pazar hariç hergün kargoya teslimatımız var. Bu sebeple genellikle 13:00pm e kadar verilen siparişler aynı gün, sonrasındakiler ise ertesi gün kargoya teslim edilmiş oluyor.Aras Kargo, bilgilerini sisteme girdiğinde ise, alışveriş esnasında kullanmış olduğunuz mail adreslerinize takip numaraları mail atılıyor. Süreç boyunca her konuda bizimle info@baykumas.com mail adresimizden iletişime geçebilirsiniz. Mail adresimiz sürekli kontrol edilip, çok kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş yapılıyor. 

Tuğçe Hanım ve Baykumaş'a sorularımızı cevaplandırdığı için tekrar teşekkür ederim... :)

Baykumaş'a ulaşmak için;

İnternet sitesi: Baykumaş


Facebook adresi: Baykumaş

Mail adresi: info@baykumas.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...